Wymarzone wakacje na hiszpańskiej wyspie Majorce jest znacznie prostsze, jeśli do dyspozycji mamy własny samochód. Wynajem auta w tym miejscu nie jest bardzo skomplikowaną czynnością, a zasady ruchu drogowego nie odbiegają od europejskich norm. Jeśli chcemy wybrać się na oddaloną o kilka kilometrów od naszego hotelu plażę, bądź wybrać się na jedną z wycieczek fakultatywnych, warto zdecydować się na wynajem samochodu.

Wynajem auta jest proste. Można tego dokonać za pośrednictwem specjalnego biura, poprosić obsługę hotelową, bądź zarezerwować wybrany samochód do wynajęcia przez internet.
Niektóre wypożyczalnie samochodów zastrzegają sobie prawo do oferowania swoich usług osobom jedynie powyżej 21 roku życia, które posiadają swoje prawo jazdy dłużej niż jeden rok. Celem takiej praktyki jest zasada ograniczonego zaufania. Wynajmujący samochody chcą mieć pewność, że auto wróci do nich w nienaruszonym stanie.
Ceny, na które należy się przygotować, wahają się w granicach 25-70€. Oczywiście najkorzystniejszych ofert należy się spodziewać zarówno przed jaki i po sezonie turystycznym. Warto też dokładnie zapoznać się z regulaminem, co dzieje się w przypadku stłuczki, bądź uszkodzenia auta i jaką klienci ponoszą odpowiedzialność finansową w razie wypadku lub wezwania pomocy drogowej.

Jeśli chodzi o warunki drogowe na Majorce, nie odbiegają one od wysokich standardów europejskim. W odległe miejsca, a także na lotnisko, można dostać się autostradą. Znaki drogowe nie różnią się od hiszpańskich. Do odczytania drogowskazów będzie nam potrzebny język urzędowy wyspy.