Trójmiasto jest świetnym miejscem, które warto odwiedzić w wakacje, o jakich miejscach należy pamiętać? I jakie atrakcje turystyczne oferuje ten region?

Sopot – dzielnica imprezowa

Jeśli chcemy odprężyć całym zwiedzanie podniebienia, zdecydowanie warto odwiedzić Sopot i słynny Monciak. Znajdziemy tam wiele różnych klubów i barów, w których będziemy mogli imprezować do białego rana. Każde miejsce na tej niezwykłej ulicy ma swój unikalny klimat i warto wybrać się do kilku podczas jednego wieczoru. Warto też zwrócić uwagę na piękną architekturę tej części miasta, a przede wszystkim na charakterystyczny Krzywy Domek.

Wyspa Sobieszewska – więcej, niż plaża

Wyspa Sobieszewska jest jedynym takim miejscem w Polsce. Mimo tego, że jest ona częścią Gdańska, poczujemy tam prawdziwy klimat małej nadmorskiej miejscowości. Będziemy mogli zjeść świeżą smażoną rybę i popływać w morzu. Warto odwiedzić też Ptasi Raj, czyli piękną ścieżkę, która wiedzie przez las i zahacza o kilka wież widokowych.

Gdańska starówka – wyjątkowy klimat

Jeśli chodzi o atrakcje turystyczne w Trójmieście, nie możemy zapominać o starówce w Gdańsku. To piękne miejsce, w którym będziemy mogli podziwiać starą architekturę i odwiedzić wiele ciekawych restauracji i barów. Warto przyjechać tam latem, ze względu na Jarmark Dominikański, na którym będziemy mogli kupić wiele ręcznie wykonanych przedmiotów. Możemy też przejść się wzdłuż Motławy i wybrać na krótki rejs statkiem w stronę Westerplatte.