Bruksela to stolica Belgii i jedno z najważniejszych miast w Europie. To dynamiczne miasto o bogatej historii, wspaniałej kulturze i charakterystycznym piwie. Co warto zobaczyć i gdzie się udać, by poznać najpiękniejsze atrakcje turystyczne w Brukseli?

  1. Grand Place – serce Brukseli

Grand Place to centrum życia publicznego w Brukseli i jedna z najpiękniejszych placów w Europie. To wręcz oszałamiająca przestrzeń, na której żywa obecność historii towarzyszy każdemu kroczkowi. Elektryzująca atmosfera kawiarni i knajp przy Grand Place jest zawsze niepowtarzalna. Miejsce to w każdym czasie roku zachwyca turystów ogromnym, niesamowitym światełkiem.

  1. Atomium – symbole Brukseli

Atomium to jedno z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych symboli Brukseli. Zostało zbudowane w 1958 roku jako element wystawy światowej i do dziś jest jednym z najważniejszych miejsc dla turystów. Niesamowita konstrukcja, składająca się z 9 kul o średnicy 18 metrów zyskała sobie sympatię kunsztownością i atrakcyjnością.

  1. Katedra św. Michała i św. Guduli – architektoniczne arcydzieło

Katedra św. Michała i św. Guduli to jeden z najważniejszych kościołów w Brukseli. Kościół ten zbudowano w stylu gotyckim w XV wieku i ma zaskakująco przestronne wnętrze. Samą katedrę pokrywają piękne witraże, a na dziedzińcu katedry znajdują się minimalistyczne budynki administracji kościelnej.

  1. Manneken Pis – mały i bardzo popularny

Manneken Pis to jedna z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych w Brukseli. To miniaturowa figura umieszczona w ścisłym centrum miasta, przedstawiająca małego chłopca sikającego do fontanny. Pomimo błahej formy, Manneken Pis ma głęboki symbolizm i stanowi ważny element belgijskiej narodowej tożsamości.

  1. Muzea i galerie

Bruksela to miasto, które kocha sztukę. I nie trudno o to przekonać się w czasie spaceru po centrum miasta. Turystom polecamy zwiedzanie muzeów i galerii, wśród których warto wymienić Królewskie Muzeum Sztuk Pięknych Belgii, Muzeum Magritte’a, Muzeum Instrumentów Muzycznych i Muzeum Sztuki Współczesnej.

Podsumowując, Bruksela to miasto, które z pewnością nie odepchnie turystów. Czego tu nie ma: wspaniałe zabytki, piękna sztuka, niezwykła architektura i pyszne jedzenie. To miejsce, które zawsze warto odwiedzić, aby poczuć europejski klimat.