Mielec to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Jest to miasto z charakterem, ciepłą społecznością i z pięknem zawartym w architekturze. Miasto ciągle przechodzi niesamowite metamorfozy rozwoju. Są bardzo ciekawe miejsca rekreacyjne dla każdego. Jednym z ciekawszych miejsc w Mielcu jest na pewno aquapark. Osoby z miasta jak i również odwiedzający twierdzą, że Mielec aquapark jest jedną z najlepszych rozrywek i bardzo chętnie spędzają tam czas, zachęcając coraz większe grono znajomych do udania się wspólnie do ogromnego basenu. Jednak w samym mieście to nie tylko wspaniały aquapark niesie za sobą rozrywkę.

Mielec i okolice ciekawe miejsca oraz Mielec okolice atrakcje turystyczne:

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc miasta jest na pewno park leśny „Góra Cyranowska”. Został on odnowiony dzięki czemu w mieście pojawił się nowy silny i rozpoznawalny element, który oferuje wypoczynek i rekreację mielczanom w każdym wieku. Park posiada wiele stref rozsianych po całym terenie. Mini amfiteatr, sztuczny potok podświetlany o zmroku czy tor saneczkowy to tylko kilka z niewielu wspaniałych atrakcji jakie może nam zaoferować park. Na wschód od Mielca, rozciąga się wielki kompleks leśny. Miejsce te jest stworzone dla osób kochających podróże rowerowe czy długie piesze spacery. Jedna ze ścieżek w całym kompleksie leśnym Mielca nazywa się „Do Bobra”. Jej celem jest podnoszenie świadomości ekologicznej oraz pokazanie efektów udanej introdukcji bobra na tym terenie. Kolejne ciekawe miejsce w które warto się udać to Pałacyk Oborskich w którym znajduje się obecnie muzeum regionalne w Mielcu. Wjeżdżając do miasta od strony Kolbuszowej, nie sposób zauważyć „Irydy”. Na stalowym rusztowaniu umieszczony jest odrzutowy samolot szkolno-bojowy PZL I-22 Iryda. Niesamowite kamienice, różnego rodzaju zabytkowe dworki które dodają klimatu całemu miastu i jeszcze wiele innych ciekawych elementów architektury które bardzo poprawiają komfort życia w tym pięknym mieście. Z roku na rok atrakcji przybywa i miasto się prężnie rozwija. Ale nie ma co się dziwić skoro mottem tego miasta jest „Tu rozwijają się skrzydła”.

Sala zabaw dla dzieci mielec:

Rodzice swoich dzieci często bywają zapracowani i zmęczeni. Czasem w weekendy w ramach odpoczynku chcą wyskoczyć na kawę, do kina lub do jakiegoś baru ze znajomymi. Jednak nie ma osoby w domu, która zajęłaby się ich pociechami. Dlatego z pomocą przychodzi jedna z najlepszych sal zabaw na terenie całego Mielca „KulkoLand Mielec caffe”. Jest to najnowocześniejsza sala zabaw na terenie całego miasta. Są tam również organizowane imprezy dla dzieci między innymi takie jak Andrzejki czy Hallowen. Rodzice również mogą zorganizować tam różne imprezy dla dzieci takie jak urodziny czy pikniki. To świetne miejsce w którym na pewno każdy spędzi świetnie czas, a szczególnie maluchy.