Zamek – noclegi w romantycznych warowniach i dawnych rezydencjach

Kiedy myślimy o zamkach, nierzadko widzimy przed sobą olbrzymie, drewniane drzwi, pełne perpetuum mobile, z dużą ilością zamków, na których tąpali ciężkimi butami strażnicy.
Drugie skojarzenie może z kolei odnosić się do pięknych, romantycznych historii, związanych z zamkami, w których snują się tajemnicze kruki, a na wieży uwięziony jest książę. Ale dzisiaj chcemy pokazać zupełnie inne oblicze zamków, mianowicie jako miejsc noclegowych – wreszcie z prywatnej i zacisznej strony.

  1. Zamki nie tylko w Europie

Choć wiele zamków znajduje się w Europie, to zacząć należy od kilku spoza kontynentu.
Dobra wiadomość dla odwiedzających Stany Zjednoczone: kilka zamków zbudowanych w Stanach Zjednoczonych oferuje noclegi dla turystów, a przede wszystkim niezapomniane przeżycia kulturowe. To między innymi The Antrim 1844 Estate w Taneytown w stanie Maryland, Kasteel Kerckebosch w Holandii, Wellmoor Castle w Irlandii, Kammerhuberhof w Austrii, Schloss Haindorf w Niemczech czy pałacowy hotel Pousada de Obidos w Portugalii.

  1. Zamek staje się hotelem

Jak zwykle w przypadku takich nieruchomości, wiele z samych zamków lub pokrewnych obiektów zostało zmienionych w hotele.
Wiele takich obiektów w Europie pochodzi z okresu średniowiecza, a niektóre z nich datują się na drugą połowę XIX wieku. Do dziś udało się zachować oryginalny styl, w którym ponętna zieleń ogrodów i staroświecki styl architektury mieszają się ze sobą. W samych zamkach, ale również w pobliskich obiektach, codziennie spotyka się wielu turystów i miłośników historii, którzy chcą spróbować noclegu w jakiś wyjątkowy sposób.

  1. Zamek nie tylko dla pary

Zamki przypominają o pięknych bajkach, a nocowalnia z nimi kojarzy nam się często właśnie z przepięknymi momentami z książek dla dzieci. Nieustannie rosnąca liczba turystów jednak pokazuje, że do zamków chcą przyjeżdżać nie tylko pary.
To idealne miejsce dla każdej osoby, która szuka spokojnej i odosobnionej przystani od zgiełku wielkiego miasta. Wynajęcie pokoju w zamku to celem nie tylko romantyczny przystanek, ale imponująca atrakcja dla każdego z nas.

  1. Przestronność i luksus

Z pewnością największym plusem zamkowych noclegów jest ich przestronność. Aranżacja wnętrz przypomina te, jakie widzieliśmy w filmach z dawnych czasów.
Wnętrza zamków są często bardzo bogato zdobione i wykończone, a dodatkowo umieszczone są w nich kominki i kunsztowne meble, całość zaś uzupełniają antyczne akcesoria i dodatki.
Na terenie ogrodów często można znaleźć zabytkowe willowe tereny rekreacyjne, ale również inne atrakcje, takie jak korty tenisowe, spa czy baseny.

  1. Gwarancja wyjątkowej atmosfery

Spacer po podwórzu zamku, podziwianie mrocznych pnączy na murach i wiele innych atrakcji skłania do refleksji nad przemijającym czasem. Ale przede wszystkim perfekcyjny dzień w takiej miejscowości to wieczorny spacer po zamkowych korytarzach, obiad przy świecach w jadalni, słuchanie muzyki w pięknej bibliotece lub odpoczynek w pięknych ogrodach.
Wieczornego drinka, uciechy w SPA czy poczęstunek sałatką z arbuzem podają na dużej porcelanowej zastawie, a gospodyni zamku wie najwyraźniej, czego potrzebuje klient. Czas spędzony w zamku to zdecydowanie najpiękniejszy czas, jaki możemy sobie przyznać na wyjątkową odskocznię od codzienności.