Istnieje wiele ciekawych zabaw, które możemy wykonywać wraz z dzieckiem na przykład podczas wykonywania różnych innych czynności. Do tego typu rzeczy należy przebywanie w kuchni, gotowanie czy sprzątanie. To właśnie wtedy, możemy naszemu dziecku wyjąć różne rodzaje produktów kuchennych, na przykład makaron, fasolę, płytki owsiane czy inne rzeczy.

10 pomysłów jak bawić się z rocznym dzieckiem

Pozwólmy dziecku na dotykanie poszczególnych przedmiotów, badać je ręką, a jeśli chce, to pozwolić na różnego rodzaju segregację do miseczek czy innych pojemników. Jest to doskonała zabawa, która umożliwia dziecku nie tylko poznawanie przedmiotów, ale również dostrzegać różnice pomiędzy nimi, co stymuluje rozwój motoryczny dziecka. Warto wiedzieć, że nie należy zostawiać dziecka samego, żeby nie wzięło przedmiotów do buzi. Ciekawą alternatywą jest również zabawa w naśladowanie. Możemy położyć się przed dzieckiem wraz z różnymi obrazkami, które na przykład przedstawiają zwierzęta. Pokazując obrazek dziecku, warto w tym samym czasie zacząć naśladowanie tego, co jest na rysunku. Możemy również bawić się w naśladowanie odgłosów. Interesującą zabawą jest także zabawa z wykorzystaniem worka, do którego umieszczamy konkretne zabawki, które są znane bardzo dobrze naszemu dziecku. Po czasie prosimy malucha, aby z worka wyciągnęło konkretną zabawkę.

Najlepiej, żeby wykorzystywać do tego celu zabawki z różną fakturą, na przykład: pluszową piłkę, małą książeczkę, drewniany samochodzik. Fajną zabawą jest także rzucanie. Możemy usiąść na przeciwko dziecka i zaproponować mu, aby rzuciło w naszą stronę pewnym przedmiotem. Najlepiej wykorzystać do tego chusteczkę, piórko bądź małą piłkę. W trakcie tej zabawy może również pobawić się w szukanie zabawek. W momencie, gdy dziecko rzuci w naszą stronę pewien konkretny przedmiot, możemy schować go tak, aby zniknęło z pola widzenia malucha. Wtedy dziecko ma za zadanie znalezienie zaginionego przedmiotu, po czym możemy kontynuować zabawę.