Wyprawa dookoła świata to marzenie prawie każdego. Zwiedzenie całego świata chodzi po głowie ponad połowie Polaków. Na jednym wyjeździe odwiedzenie USA, Tajlandii, Egiptu, RPA, Chin, Japonii i wielu innych ciekawych państw może być wyjątkowo ciekawą przygodą. Najciekawszym rozwiązaniem może być rejs dookoła świata – nie tylko zwiedzimy najpiękniejsze miejsca, ale
również przeżyjemy wspaniałą przygodę na łodzi. Taka wyprawa wymaga jednak specjalnego przygotowania.

Wiedza i umiejętności na pierwszym miejscu

Tak jak każde miejsce na ziemi się różni, tak też warunki do żeglowania są inne. To, że radzimy sobie na Bałtyku nie oznacza, że poradzimy sobie na Oceanie Spokojnym. Dlatego też zanim wybierzemy się w taki rejs powinniśmy odbyć kilka szkoleń żeglarskich. Oczywiście najlepiej jeśli są one prowadzone przez doświadczonych żeglarzy, którzy już odbywali takie rejsy. Wbrew pozorom nie brakuje ludzi, którzy przez kilka lat opłynęli cały świat.

Szkolenia żeglarskie to nie wszystko

Na takiej wyprawie musimy być także gotowi radzić sobie z wieloma przeciwnościami losu. Usterki sprzętu, choroby, a także piraci, to podstawowe problemy związane z takim rejsem nie licząc oczywiście szalejących sztormów. Taka wyprawa to piękna przygoda, wymaga jednak przynajmniej roku przygotowań pod względem wiedzy, a także umiejętności praktycznych i doświadczenia.