Ranking książek dla najmłodszych

Chociaż czytanie książek nie jest powszechnie lubiane ani przez dzieci ale również przez ich rodziców. Ale jeżeli właśnie to Ty zamierzasz czytać swojemu dziecku, albo zamierzasz go nauczyć czytać, więc przedstawiam Ci 20 książek dla dzieci w wieku 7 10 lat. Dzieciaki szczególnie w tym wieku potrafią być dociekliwe i bardzo skupione na tym co aktualnie robią. Warto więc zakupić takie tytuły jak “Maja na tropie jaja”, “Kapselek”, “Baśnie i legendy polskie”,napisane prostym językiem, który przedstawia znane wszystkim Polskie legendy od a do z. Jeśli myślisz że to już wszystkie tytuły które warto pokazać swojemu dziecku to jesteś w błędzie.

 

Oprócz tego wartymi uwagi są również “O chłopcu, który wpadł do książki”, “Zbaranieć można”,”Wielka historia małej kreski”,”Sowa, krowa i z wielorybem rozmowa” oraz “Sowa, krowa i z motylem rozmowa”. Jeżeli naszemu dziecku czytanie i zapamiętywanie nie sprawia problemu może to być odpowiedni moment aby zapoznać go z całą gammą “Baśni Andersena” które są wyjątkowe pod każdym względem, po prostu obowiązkiem jest je przeczytać. Nie od dziś wiadomo, że baśnie są klimatem najmłodszych czytelników, warto rozważyć również przedstawienie pociechom znanego na całym świecie “Harry Potter”, ta lektura może dać dużo frajdy dziecku, bo podobnie jak siedmiolatek czy dziesięciolatek Harry Potter zaczyna naukę w szkole. Jest wiele książek które można a nawet trzeba podarować dziecku.

 

yżej zostało wymienionych tylko kilka przykładowych lecz jednak bardzo popularnych w ostatnim czasie książek. Są one pisane prostym językiem, więc nie będzie sprawiać trudności czytanie, dodatkowo są zdobione pięknymi i bardzo dużymi ilustracjami, które pięknie pokazują chwile czytanego tekstu. Oprócz dostarczeniu dzieciom frajdy warto dodać, że codzienne czytanie choćby kilku stron czy kilkunastu minut ma efekty, które rozwijają umysł naszego dziecka. Na tym etapie rozwoju jest to bardzo ważne. W przyszłości dziecko nie powinno mieć problemów z nauką.