Oman to idealny kierunek wyprawy dla tych, którzy stawiają na egzotyczne podróże oraz relaks w wyjątkowej scenerii. Ten kraj to liczne atrakcje, dzięki którym każdy z nas może tu spędzić wolny czas w przyjemny i pożyteczny sposób. Na co koniecznie trzeba tu zwrócić uwagę?

Miejsce 7. Wahiba Sands, czyli pustynne krajobrazy

Wahiba Sands to wyjątkowa pustynia, zaliczana do największych terenów pustynnych na świecie. Tu, we wschodniej części kraju, na turystów czeka piaszczysty teren, niezwykle atrakcyjny dla miłośników aut 4×4 oraz wypraw na wielbłądzie.

Miejsce 6. Jebel Shams – raj dla aktywnych

Jebel Shams to atrakcyjny cel wycieczki dla tych, którzy kochają górskie wędrówki i piękne widoki. Kto wejdzie na najwyższy szczyt Omanu, ten będzie mógł spojrzeć na Wadi Ghul z wyjątkowej perspektywy.

Miejsce 5. Wadi Shab – dla każdego coś miłego

Wadi Shab to najsłynniejsze wadi skalne wąwozy, które po deszczy napełniają się wodą. Tworzą się w ten sposób wyjątkowe baseny, w gronie których największą popularnością cieszy się Wadi Shab. Mżna się tu kąpać w chłodnej wodzie, można też korzystać ze spacerów w wyjątkowej scenerii. Tu każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego, a pobyt w takim miejscu na długo zapisze się w pamięci każdego z nas.

Miejsce 4. Rezerwat żółwi w Ras al-Dżinz

Rezerwat żółwi w Ras al-Dżinz jest jedną z najważniejszych atrakcji przyrodniczych, jakimi może nas oczarować Oman. Główną atrakcją jest tu kawałek plaży, na teren którego można wejść tylko w towarzystwie doświadczonego przewodnika. W czasie takiej wyprawy można podziwiać żółwie, które to miejsce upodobały sobie jako miejsce składania jaj.

Miejsce 3. Wadi Ghul i jego turystyczne walory

Wadi Ghul, znany też jako Arabski Wielki Kanion, może na każdym turyście zrobić wrażenie swą potęgą. Wizyta w tym miejscu to nie lada gratka dla każdego, kto ceni sobie piękne widoki. Spacer nad krawędzią kanonu oraz wizyta w opuszczonej górskiej wiosce – oto atrakcje, dzięki której wizyta w tym miejscu na długo zapisze się w pamięci każdego z nas.

Miejsce 2. Wielki Meczet Sułtana Qaboosa w Muskacie

 

Oman to kraj kuszący nie tylko pustynnymi krajobrazami, ale i cennymi zabytkami. Jednym z tych najważniejszych jest Wielki Meczet Sułtana Qaboosa w Muskacie, mogący się pochwalić potężnym perskim dywanem. Wiadomo, że pracowało nad nim 600 kobiet, dzięki którym w ciągu czterech lat powstało wyjątkowe dzieło sztuki. Meczet ten może się pochwalić wspaniałą salą modlitwy, ozdobioną kryształowymi żyrandolami, oraz pięknymi elewacjami, które zdobią piękne wzory oraz wersety z Koranu.

Miejsce 1. Bahla- miasto w cieniu twierdzy

Bahla może się pochwalić pięknym otoczeniem oraz tak cennym zabytkiem, jakim jest Fort Bahla. Ta twierdza może się pochwalić długą historią, sięgająca początków XVII wieku. To właśnie wtedy, w miejscu perskiej twierdzy, wzniesiono obiekt będący dziś tak kuszącym celem turystycznych wypraw. Kto odwiedzi ten fort, ten będzie mógł przeżyć wspaniałą podróż w czasie, a przy okazji spojrzeć na miasto z wyjątkowej perspektywy.

Oman to piękny skrawek świata, którego turystyczne walory już dawno doceniły znane biura podróży (m.in. ITAKA). Efekt? Coraz szersza oferta wypoczynku w tym kraju oraz ciekawe programy wycieczek, w trakcie których można odwiedzać jego najpiękniejsze zakątki.