Wszyscy uwielbiamy wakacje na plaży. Jednak gdzie szukać najlepszych plaż w Europie? Oto 10 miejsc, które z pewnością nie zawiodą.

  1. Hiszpania – Costa del Sol

Costa del Sol to raj dla miłośników plaż. Słynie ze swoich kilometrowych plaż, błękitnego nieba i krystalicznie czystej wody. Jedną z najpiękniejszych plaż na Costa del Sol jest Playa de la Malagueta, leżąca w centrum Malagi.

  1. Chorwacja – Zlatni Rat

Zlatni Rat to jedna z najbardziej charakterystycznych plaż Chorwacji. Znajduje się na północnym wybrzeżu wyspy Brac i słynie z kształtu, który zmienia się w zależności od siły wiatru. Właśnie dlatego jest nazywana “Złotym Rogiem”.

  1. Portugalia – Algarve

Algarve to region w południowej Portugalii, który słynie z pięknych plaż i wspaniałych krajobrazów. Jedną z najpopularniejszych plaż jest Praia da Rocha, zlokalizowana niedaleko miasta Portimão. Jest to piękna, szeroka plaża, która oferuje mnóstwo wodnych atrakcji.

  1. Włochy – Sardynia

Sardynia to włoska wyspa znana z pięknych plaż i krystalicznie czystej wody. Jedną z najpiękniejszych plaż na Sardynii jest La Pelosa, leżąca na północnym wybrzeżu. To raj dla miłośników kąpieli słonecznych i nurkowania.

  1. Grecja – Santorini

Santorini to jedna z najpiękniejszych greckich wysp, znana z białych domów i niezapomnianych krajobrazów. Plaże na Santorini są małe, ale o piękny odcieniu czarnego lub czerwonego piasku. Jedną z najpiękniejszych jest Perivolos, zarenomowana miejsce dla miłośników sportów wodnych.

  1. Francja – Biarritz

Biarritz to francuskie miasto na południowym wybrzeżu. Posiada piękne, piaszczyste plaże i krystalicznie czystą wodę. Jedną z najpiękniejszych jest Plage de la Côte des Basques, zlokalizowana niedaleko centrum miasta. To raj dla miłośników surfingu.

  1. Malta – St. Paul’s Bay

St. Paul’s Bay to jedna z najpiękniejszych plaż na Malcie. Oficjalnie jest to miejsce publiczne, ale jest dostępne tylko z prywatnej rezydencji. Jednak to, co się tam znajduje, jest warte wysiłku. Jest to idealne miejsce dla miłośników kąpieli słonecznych i nurkowania.

  1. Bułgaria – Złote Piaski

Złote Piaski to największy kurort na bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego. Słynie z pięknych plaż i wspaniałych krajobrazów. Jedną z najpiękniejszych jest Plaża Centralna, oferująca wodne atrakcje i piękne widoki.

  1. Szwecja – Skanör-Falsterbo

Skanör-Falsterbo to urocza miejscowość na południu Szwecji. Posiada piękne, białe plaże i krystalicznie czystą wodę. Jedną z najpiękniejszych plaż jest Falsterbobaden, oferująca doskonałe warunki dla windsurfingu.

  1. Turcja – Oludeniz

Oludeniz to urokliwe miasteczko na południowym wybrzeżu Turcji. Posiada jedną z najpiękniejszych plaż na świecie, znaną jako Blue Lagoon. To raj dla miłośników sportów wodnych i osób szukających spokoju i relaksu.

Podsumowanie

Jeśli szukasz pięknych plaż i relaksu w Europie, te 10 miejsc na pewno cię nie zawiedzie. O każdym z tych miejsc można napisać pochlebnie, jednak nie ma lepszego sposobu na odkrycie ich piękna niż osobiste odwiedziny. Rozglądaj się za najlepszymi ofertami na bilety lotnicze i ciesz się błogim lenistwem na słonecznych plażach.