WAKACJE NA NIEWIELKICH WYSPACH: RAJSKIE KLIMATY I UCIECZKA OD ZGIEŁKU CYWILIZACJI

Nadchodzi czas wakacji, a większość z nas marzy o ucieczce od zgiełku miasta i zapomnienia o codziennych obowiązkach. Czy wiesz jednak, że nie trzeba jechać daleko, by poczuć się jak na krańcu świata i zatopić się w pięknie natury? Małe, zapomniane wyspy, często niedoceniane przez turystów, kryją w sobie rajskie krajobrazy, dające poczucie odosobnienia. Oto kilka propozycji na wakacje na niewielkich wyspach.

I. Wyspa Vis w Chorwacji – ucieczka wśród zabytków i naturalnych plaż.

Chorwacja kojarzy nam się przede wszystkim z Dubrownikiem czy Plitiną, jednak jej mniejsze wyspy również namalują na nas uśmiech. Vis, wyspa położona na Morzu Adriatyckim, a zarazem najdalsza od stałego lądu, to raj dla amatorów plażowania. Posiada przepiękne plaże pokryte białym piaskiem, a wśród nich ukryte są małe zatoczki z krystalicznie czystą wodą. Warto również zobaczyć zabytki tej wyspy: zabytkowe miasto Vis oraz Zachodnie Molo z 200-letnim fortem.

II. Wyspa Gozo na Malcie – czerpanie radości z natury i wędrówek.

Gozo jest drugą pod względem wielkości wyspą w archipelagu maltańskim. W bezpośrednim sąsiedztwie mniejszej Malta, Gozo zaskakuje urokami natury. Wyspa jest pokryta wapiennymi płaskowyżami, a jej wybrzeże tworzy ciąg klifów z widokiem na błękitne morze. Wędrując po wyspie widzisz przepiękne sady, winnice i lokalne stada owiec – idealne miejsce dla osób, które cenią sobie kontakt z naturą i odpoczynek od pisku samochodów.

III. Wyspa Phu Quoc w Wietnamie – wakacje na wyspie tropikalnej.

Phu Quoc leży u wybrzeży Kambodży, a dojazd z Hanoi zajmuje jedynie dwie godziny lotem wewnątrzkrajowym. Wietnamski raj, jak nazywają ją turyści, to idealne miejsce dla miłośników spokoju i jednocześnie osób, które chcą połączyć leniwy relaks z aktywnym wypoczynkiem. Tropikalny klimat i piękne plaże, gdzie nic poza turkusowym morzem i białym piaskiem nie przeszkadza w odpoczynku, gwarantują niezapomniane wakacje. Na wyspie znajdziesz się wiele atrakcji, takich jak niesamowite rowery wioskowe, tajemnicze forty, kajaki, nurkowanie i korean spa.

IV. Wyspa Malta – zwiedzanie zabytków w jednym z najciekawszych miejsc historycznych.

Wyspa Malta to idealne miejsce dla osób zainteresowanych historią, zabytkami i kulturą. Świeże mury z XV-wiecznej stolicy, Valletty, uważane są za arcydzieło europejskiej architektury. Malta leży na skrzyżowaniu wodnego odcinka między Europą a Afryką, a więc posiada tę unikalną woń i historyczne znaczenie. Wyspa oferuje również piękne plaże, rozmaite festiwale i pyszne specjały kuchni maltańskiej.

V. Wyspa Tenerife w Hiszpanii – słońce, plaże i zwiedzanie.

Wyspa Tenerife, położona w archipelagu Wysp Kanaryjskich, to idealne miejsce dla każdego. Z jednej strony znajdują się piękne plaże turkusowego koloru i rajskie klimaty, z drugiej robią wrażenie losy świata. Znajdziesz tu wiele atrakcji, takich jak parki wodne, aquaparki, czy kawiarnie przybrzeżne. Znajdziesz tu również kilka rodzajów getów i jaskiń, parków narodowych i wiele turystycznych wędrówek.

Podsumowując, mniejsze wyspy oferują nam piękno natury i zacisze, których nie znajdziemy w zatłoczonej turystycznej miejscowości. Możliwość ucieczki z cywilizacji i poznawanie nowych kultur na mało turystycznych wyspach to opcja, której nie warto przegapić.