Wiele osób szuka miejsc na weekendowe wypady w Polsce. Idealnym miejscem, na krótki wyjazd jest Szczecin. Moc atrakcji i ciekawe zabytki, sprawią, że spędzimy aktywnie czas i dowiemy się ciekawych, pod względem historycznym, rzeczy.

Zimowe atrakcje na weekend Szczecin

  1. Dwudniowy pobyt w Szczecinie warto rozpocząć od dotarcia do Szczecińskiej Gubałówki. Jest to kompleks sportowy w dzielnicy Osowo. Nawet jeśli zima jest uboga w śnieg, lub nie ma go wcale, możemy skorzystać z dwóch sztucznie naśnieżanych tras narciarskich. Jedna z nich jest trudniejsza i ma długość 280 metrów. Dla amatorów i młodszych narciarzy przygotowano szlak o długości 360 metrów. Obie trasy są idealnie oświetlone i ratrakowane. Gdy pogoda sprzyja i leży dosyć dużo śniegu, najmłodszych ucieszy z pewnością rewelacyjny stok saneczkowy. W Szczecinie pojeździmy na łyżwach, a także wypożyczymy profesjonalny sprzęt do sportów zimowych, np. snowboard lub narty.
  2. Filharmonia to ciekawa opcją, nie tylko dla melomanów. Budynek filharmonii podczas śnieżnej zimy wygląda, jak dryfująca bryła lodu! Co roku, w szczecińskiej filharmonii odbywa się koncert sylwestrowy lub noworoczny. Zwiedzanie obiektu trwa około 30 min- 1 godzinę i obejmuje salę kameralną, symfoniczną i poziom czwarty. Na turystów czeka też sklep z pamiątkami oraz wydawnictwami.

Mając na myśli turystyczne atrakcje na weekend Szczecin przygotował też niesamowite podziemne trasy. Trasa o nazwie ,, II wojna światowa” zobrazuje miłośnikom historii, i nie tylko, życie w schronie przeciwlotniczym. Natomiast trasa pod tytułem: ,,Zimna wojna ” jest nawiązaniem do zagrożeń związanych z bronią atomową oraz masowego rażenia. Ci, którzy lubią dreszcz emocji, mogą wybrać się na zwiedzanie zaopatrzeni jedynie w latarkę.

Najlepsze miasto dla rodzin

Szczecin jest urokliwym miastem, które prężnie się rozwija pod względem turystycznym. Miasto dwoi się i troi, aby zaspokoić potrzeby odwiedzających. I tak, możemy w sezonie letnim podziwiać panoramę miasta z największego w Polsce diabelskiego młyna, udać się na przejażdżkę wypożyczoną motorówką, czy skorzystać z wypoczynku nad niesamowitym i zjawiskowym Jeziorem Szmaragdowym. Oprócz tego na turystów czekają liczne atrakcje w Zamku Książąt Pomorskich z imprezami plenerowymi w bajkowej scenerii i licznymi warsztatami dla dzieci. Najlepsze atrakcje na weekend Szczecin oferuje zwłaszcza dla rodzin, które znajdą w mieście mnóstwo propozycji dla osób w każdym wieku za przystępną cenę lub, tak jak w przypadku niektórych koncertów pod chmurką, zupełnie bezpłatnie.