Koty to bardzo popularne, mile i inteligentne zwierzęta domowe. Zwierzęta te zostały udomowione już około 9500 lat temu. Na chwilę obecną są najbardziej popularnymi zwierzątkami domowymi. Mają całą rzeszę swoich miłośników, którzy są tak zafascynowani nimi, że nie wyobrażają sobie domu bez kota. Kiedy postanowimy, aby ten uroczy futrzak z nami zamieszkał musimy przygotować dom na jego przybycie. Konkretnie uściślając musimy wyposażyć się w niezbędne rzeczy, które będą naszemu kociakowi bardzo potrzebne.

Czym właściwie jest kocia wyprawka

Wyprawka dla kota to zaledwie kilka niezbędnych rzeczy. Powinniśmy się w nie zaopatrzyć jeszcze przed przybyciem zwierzaka do nas. Skompletowanie odpowiedniej wyprawki umożliwi naszemu pupilkowi swobodną adaptację do nowego miejsca, otoczenia oraz realizację jego podstawowych życiowych potrzeb. Do niezbędnych rzeczy, w które koniecznie musimy się zaopatrzyć dla naszego mruczka należą : miska na jedzenie i picie, karma, kuweta, transporter, legowisko, drapak oraz zabawki dla kotka.

Jak przygotować mieszkanie na przyjęcie mruczka

Pamiętajmy, że wyprawka to nie wszystko. Powinniśmy jeszcze zabezpieczyć nasze mieszkanie ( jeżeli mieszkamy w bloku zwłaszcza na piętrze), aby kociakowi nie stała się żadna krzywda. Koty to zwinne zwierzęta, lubiące wspinanie się na różne przedmioty, skakanie lub nawet wślizgiwanie się w przeróżne zakamarki. Jeżeli mamy balkon( zwłaszcza wysoko), aby uniknąć wypadnięcia przez niego naszego pupila należy go odpowiednio zabezpieczyć. Potrzebna będzie nam do tego odpowiednia siatka na balkon. Uniemożliwi ona zwierzakowi wypadnięcie podczas zabaw lub skoków. Nie możemy zapomnieć o zabezpieczeniu okien (tych które się uchylają) odpowiednimi kratkami. Koty to zwinne i sprytne zwierzęta, mogłyby chcieć się prze nie prześliznąć co grozi ich zaklinowaniem się a nawet uduszeniem.

 

Skompletowanie odpowiedniej wyprawki dla pupila oraz zabezpieczenie mieszkania przygotują nas w dużej mierze na przyjęcie kotka. Powinniśmy to zrobić wszystko zanim mruczek do nas zawita, aby mógł już od pierwszych dni czuć się w naszym domu bezpiecznie i swobodnie. Sprawi to, że szybciej zaaklimatyzuje się w nowym miejscu.