Jeśli chcesz spędzić magiczny czas, czując wokół zapach wanilii, spakuj się i wyjedź na Madagaskar. Ta czwarta co wielkości wyspa świata zachęca niezwykłym kolorytem i wspaniałymi krajobrazami. Żyje tu wiele gatunków kameleonów i lemurów oraz rosną okazałe baobaby. Jeśli już wystarczająco zachęciliśmy Cię do wyjazdu, warto jeszcze podpowiedzieć, co zwarto zabrać ze sobą na wycieczkę na Madagaskar.

Czerwona Wyspa Madagaskar

Zwany Czerwoną Wyspą Madagaskar leży na Oceanie Indyjskim u południowo-wschodnich wybrzeży Afryki. Jest miejscem życia wielu endemiczne gatunków roślin i zwierząt, wśród których wyróżniają się bezogoniaste Indri Indri, największe z lemurów. Madagaskar zaskakuje kontrastami i zróżnicowanymi krajobrazami. Tutaj z dala od cywilizacji czas płynie wolno i spokojnie. Tę afrykańską wyspę na końcu świata zamieszkują przyjaźni i życzliwi mieszkańcy – rdzenni Malgasze. Wycieczka na Madagaskar dostarcza niezwykłych doznań estetycznych, kulturowych i kulinarnych.

Jak wyjechać na Madagaskar?

Choć Madagaskar jest bezpieczny, to najlepszym sposobem poznania wyspy jest wyjazd zorganizowany przez doświadczonego touroperatora. Dobrym przykładem jest biuro podróży Łachmański Travel, które oferuje egzotyczne wycieczki między innymi do Chin, Etiopii i Chile, a także na Galapagos i Antarktydę, a nawet wycieczki pod zorzę polarną. Najlepsi organizatorzy turystyki zapewniają sprawną i zgodną z harmonogramem organizację imprez oraz skupiają się na wyjazdach zorientowanych na intensywne zwiedzanie, pełnych atrakcji i z napiętym planem.

Co warto zabrać na wyjazd na Madagaskar?

Przede wszystkim należy pamiętać o zabraniu ważnego paszporty. Jego termin ważności musi być dłuższy o 6 miesięcy od planowanej daty opuszczenia Madagaskaru. Musisz wyekwipować się w odpowiednie ubranie, dopasowane do klimatu, pory roku oraz rodzaju aktywności, jakie przewiduje touroperator. Każdy turysta powinien mieć w swoim bagażu takie podstawowe rzeczy, ja nakrycie głowy, czy specjalne kremy z filtrami przeciwsłonecznymi. Warto też pamiętać o odpowiednich lekarstwach, które mogą przydać się przy kłopotach żołądkowych, spowodowanych nietypową dla nas florą bakteryjną w pożywieniu. Konieczne mogą okazać się preparaty na komary lub specjalne urządzenia do ich odstraszania podczas snu.