W dzisiejszych czasach wiele osób boryka się z problemami zdrowotnymi, a także stresem i mniejszą ilością czasu na relaks. Dlatego coraz większą popularność zdobywają destynacje wellness, gdzie można znaleźć harmonię, odprężenie i skorzystać z zabiegów pielęgnacyjnych. Spa to miejsca stworzone z myślą o kompleksowej pielęgnacji ciała i ducha, gdzie znajdziemy również specjalistyczne porady dotyczące zdrowego stylu życia i diety.

 1. Spacery i medytacja
  Wielu z nas zapomina o ważności codziennych spacerów i medytacji. To właśnie na wycieczkach można odnaleźć wewnętrzny spokój i relaks. Coraz więcej kurortów wellness oferuje atrakcję w postaci medytacji czy relaksacyjnych spacerów, zaprowadzając nas na widokowe szlaki górskie czy nad jeziora.

 2. Najpopularniejsze zabiegi w spa
  W każdym spa można skorzystać z zabiegów pobudzających ciało i umysł. Oto kilka najpopularniejszych procedur, które warto wypróbować:

 • masaże: relaksacyjny, leczniczy, odchudzający, bańkowy, tajski, masaż czekoladowy,
 • zabiegi pielęgnacyjne ciała: peeling, masaż gorącymi kamieniami, pakowanie w błotach i maskach, kąpiele solankowe, sauny, groty solne,
 • zabiegi twarzy: oczyszczający, nawilżający, przeciwzmarszczkowy, liftingujący, mezoterapia, mikrodermabrazja.
 1. Zdrowa dieta
  Wiele kurortów oferuje zaawansowane centra dietetyczne, które oferują pomoc w dziele menu, analizowanie składu ciała czy też doradztwo i konsultacja. W spa możemy wypróbować cateringu zgodnego z naszymi własnymi potrzebami żywieniowymi.

 2. Najpiękniejsze spa w Polsce
  W Polsce mamy do wyboru wiele pięknych spa, w których możemy znaleźć harmonię i wypocząć:

 • Multimed Resort Medical Spa w Kołobrzegu,
 • Hotel Aquarius SPA w Kołobrzegu
 • Hotel Sopot w Sopocie,
 • Bukovina Resort w Bukowinie Tatrzańskiej
 • Lodomerya w Otmuchowie.
 1. Podsumowanie
  Destynacje wellness to idealne miejsca dla osób, które chcą zregenerować swoje ciało i ducha. Oferta spa jest niezwykle szeroka i każdy znajdzie coś dla siebie. Często kurorty oferują również zajęcia fitness i medytacyjne, które pomogą wzmocnić kondycję fizyczną i psychiczną. W tym kierunku warto wybrać się nie tylko w czasie wakacji, ale również na weekendowe wypady.