Przede wszystkim dbać o siebie! Nie chodzi nam o to, żebyś jako kobieta chodziło po salonach kosmetycznych, oraz Ty drogi mężczyzno dopieszczał się przez zakup nowych gadgetów i ubrań, tylko dbał o swoje ciało. W dzisiejszych czasach nie jest to trudne, bo w każdym większym mieście działa po kilka siłowni, więc dzięki konkurencji możesz wybrać najlepszą z nich. Za pomocą dzisiejszego artykułu powiem Ci o tym jak ćwiczyć, by zdrowo schudnąć.

Odpowiednie chudnięcie to podstawa!

Zanim przejdziemy do tego jak schudnąć i ile, to w pierwszej kolejności oblicz BMI – to wskaźnik, który za pomocą porównania wagi do wzrostu powie Ci, czy jesteś za gruby bądź czy jesteś zbyt chudy. Skorzystać z takiego kalkulatora można za pomocą pierwszej lepszej strony internetowej, więc młodsi nie będą mieli problemu z jej znalezieniem.

Wiedz, że aktywność fizyczna jest tylko jedną z wartości chudnięcia. Ponadto trzeba się odpowiednio odżywiać, dbać o regenerację w postaci snu i trzeba ćwiczyć w sposób ODPOWIEDNI.

No właśnie, czyli w jaki? Spieszymy z odpowiedzią. Jeżeli planujesz zgubić wiele kilogramów, to nie staraj się za wszelką cenę gubić kilka kilogramów tygodniowo, gdyż może dopaść Cię efekt jojo. Przyjęło się, że odpowiednie chudnięcie to około kilograma tygodniowo i nie radzimy Ci przełamywania tego stereotypu. W dodatku zmniejsz swoje posiłki i staraj się nie jadać wieczorami. Jedz mniej, pożywniej i zdrowiej.

Chudnięcie nie jest wcale takie trudne, bo wystarczą do tego spacery, wycieczki rowerowe czy też dla bardziej zapalonych bieganie również może dobrą formą gubienia nadmiaru tłuszczu. Jednak chcemy Ci wspomnieć o takim urządzeniu jak skakanka, która aktywuje wiele mięśni i sprawia, że gubimy tłuszcz z prawie każdych partii naszego ciała.

Życzymy Ci dużo sukcesów w walce z nadmiarem kilogramów. Najważniejsze jest samozaparcie i nie poddawanie się w momentach kryzysowych. Nie sięgajmy po słodycze, gdy jest nam smutno czy też alkohol, bo zaprzepaścimy efekty naszej ciężkiej dotychczasowej pracy, a o to nie trudno.