W tym roku z docelowych miejsc na wakacje odpadło kilka państw. Strach przed zamieszkami i wojnami w krajach Afryki północnej zdecydowanie odstrasza polaków, negatywnie jesteśmy także nastawieni do zniszczonej powodzią Japonii. Grecja także nie budzi naszego zaufania ze względu na częste zamieszki. Chorwacja może być świetnym substytutem tych państw.

Co można robić w Chorwacji?

Kraj ten nie posiada wielu zabytków i jego głównymi atrakcjami są plaże, morze Śródziemne, oraz krajobrazy. Nie musimy jednak leżeć całymi dniami na plaży ponieważ możemy skorzystać z rejsów żeglarskich w Chorwacji. Morze Śródziemne nie jest niebezpieczne, a widoki żaglówki na tle śródziemnomorskich krajobrazów pozostaną w naszej pamięci do końca życia. Wynajęcie łodzi nie stanowi najmniejszego problemu, wiele polskich firm organizuje rejsy w Chorwacji od początku do końca.

Koszta wyjazdu

Chorwacja od zawsze była chętnie wybieranym przez polaków państwem na wakacje. Jednak prawa ekonomii są bezlitosne i kiedy turyści rezygnujący z wakacji w Japonii, Grecji, czy Egipcie, zdecydują się na rejsy w Chorwacji, ceny zdecydowanie wzrosną. Trudniej będzie także zarezerwować dobry hotel, ponieważ już teraz rozpoczyna się wykupywanie kwater przez turystów, a Chorwaci nie byli przygotowani na tak nagły wzrost zainteresowania ich kurortami.