Wakacje dla miłośników zwierząt: Parki safari, oceanaria i zoo na całym świecie

Zwierzęta fascynują nas od zawsze, ale coraz więcej osób zainteresowanych jest szerszym pojęciem ich ochrony oraz ochroną ich środowiska naturalnego. Dlatego coraz popularniejsze stają się miejsca, gdzie można obserwować dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku lub w parkach rozrywki, które przypominają ich naturalne środowisko. Poniżej przedstawiamy różnorodną listę miejsc, gdzie miłośnicy zwierząt mogą spędzić wakacje.

  1. Parki safari: Afryka, Indie, USA

Parki safari to miejsca, gdzie świat dzikiej przyrody można podziwiać bez potrzeby podróżowania po całym świecie. Ich popularność stale rośnie, a najczęściej wybierane są te w Afryce, z Kenią na czele. Można tam zobaczyć słynnych “piątkę wielkich”: lwa, słonia, leoparda, nosorożca i bawoła afrykańskiego. Innym popularnym celem są parki w Indiach, gdzie można zobaczyć tygrysy bengalskie oraz park w USA, gdzie można podziwiać słynnego grizzly.

  1. Oceanaria: Japonia, USA, Australia

Oceanaria to miejsca, gdzie można zobaczyć z bliska dzikie zwierzęta morskie zakwaterowane w szklanych basenach. Najwięcej takich miejsc znajduje się w Japonii, gdzie największym jest Sea Paradise w Tokio. Kolejne miejsce to USA, gdzie znajduje się między innymi obiekt w Orlando, Florida. Kolejną opcją są oceanaria w Australii, gdzie największym jest Sydney Aquarium.

  1. Zoo: Polska, Niemcy, Francja

Zoo to miejsca, gdzie można zobaczyć dzikie zwierzęta, które nie występują w kraju, w którym mieszka się na co dzień, lub te, które trudno spotkać gdziekolwiek na świecie. W takich obiektach zwierzęta są utrzymywane w warunkach zbliżonych do naturalnych, a ogrody zoologiczne zwykle zajmują się ich ochroną, hodowlą i badaniami naukowymi. Najlepszym zoo w Polsce jest Wrocławskie, w Niemczech zaś Zoo Berlin, a we Francji Zoo de la Flèche.

  1. Świat lokomotyw: Niemcy, USA, Japonia

Innym sposobem na zobaczenie zwierząt jest odwiedzenie “świata lokomotyw”. W Niemczech, w mieście Stralsund, znajduje się Oceanarium Zoo Stralsund, gdzie zwiedzający mogą zobaczyć fokarium, rekinarium, rybeeum i wiele innych ciekawych zwierząt, ale także wqeidzieć na pokład prawdziwych statków. W USA można odwiedzić Sea World w San Diego, który jest zarówno oceanarium, jak i parkiem rozrywki. W Japonii z kolei imponujące wrażenia można zyskać dzięki odwiedzaniu Churaumi Aquarium.

  1. Nowe trendy: Anglia, Szwecja, Nowa Zelandia

Wakacje dla miłośników zwierząt zmieniają się wraz z trendami i modami. Teraz coraz więcej miejsc skłania się ku alternatywnym rozwiązaniom, nie tylko w kwestii zakwaterowania, ale także sposobie prezentacji dzikich zwierząt. Należy do nich Treehouse Lodge w Szwecji, gdzie zwierzęta funkcjonują w naturalnych habitatach i pozwalają na bardziej intymne spotkania. W Anglii otworzono wolf centre, gdzie możliwe jest obserwowanie wilków w ich naturalnym środowisku. Ostatnim przykładem są Lodges New Zealand, gdzie można obcować z naturą, ale jednocześnie unikając klatki.

Podsumowanie

Obejmując cały świat, wiele miejsc przyciąga turystów poszukujących wakacji związanych z dziką przyrodą. Odwiedzając parki safari, oceanaria, zoo lub nowoczesne miejsca wykorzystujące alternatywne rozwiązania, można doświadczyć różnych fascynujących obserwacji i przygód z dzikim świecie. Dla miłośników zwierząt to idealne rozwiązanie, gdyż można poznać wiele unikalnych gatunków i jednocześnie podkreślić potrzebę ich ochrony i ochrony ich środowiska naturalnego.