SANKI W GÓRY – Gdzie najbardziej warto się wybrać?

Zimowe szaleństwo na stoku lub trasie saneczkowej to idealna zabawa dla całej rodziny. W Polsce nie brakuje miejsc, gdzie możemy skorzystać z uroków zimy i w pełni cieszyć się sankowaniem. Oto najlepsze trasy i stoki na zimową zabawę!

TRASY SANECZKOWE W POŁUDNIOWEJ POLSCE – Zakopane i bliskie okolice

Najwięcej tras saneczkowych znajdziemy w południowej Polsce. Panujące tam warunki klimatyczne sprzyjają uprawianiu wszelkich zimowych sportów, w tym sankom. Zakopane to obowiązkowa pozycja na liście miejsc, które warto odwiedzić. Na Harendzie, Kasprowym Wierchu, czy w Dolinie Gąsienicowej znajdziemy doskonałe trasy saneczkowe. W okolicach Zakopanego znajdziemy też miejsca, gdzie można skorzystać ze specjalnych torów saneczkowych, np. w Gubałowie.

SANECZKOWE WRAŻENIA W BESKIDACH – gdzie warto się wybrać?

Beskidy słyną z pięknych krajobrazów i wspaniałych tras saneczkowych. W Krynicy-Zdroju znajduje się najdłuższa trasa saneczkowa w naszym kraju (ok. 1800 m!). Bolęcina, Góra Parkowa i Wierchomla to kolejne propozycje, które warto odwiedzić. Na koniec dnia możemy odwiedzić stoki narciarskie i pozostać w Beskidach na dłużej.

INO-ORLIK – sanki z widokiem na Tatry

Największe wrażenia z jazdy na sankach to oczywiście krajobraz, który możemy podziwiać z góry. Na Orliku, w pobliżu miejscowości Nowy Targ, znajdują się dwie trasy saneczkowe, które są dostępne przez cały rok. Prawdziwym atutem tego miejsca są widoki na piękne panoramy Tatr.

SANECZKOWANIE W KARKONOSZACH – najlepsze trasy i nie tylko

Karkonosze to kolejny region, gdzie przyroda i możliwości związane z zimowymi sportami tworzą idealne połączenie. W Szklarskiej Porębie znajdziemy trasy saneczkowe, które zapewnią nam niesamowite wrażenia. Na stokach narciarskich w Szklarskiej Porębie i Karpaczu możemy połączyć sankowanie z jazdą na nartach.

SANECZKI W BIAŁCE TATRZAŃSKIEJ – jedna z najlepszych opcji w regionie

Białka Tatrzańska to kolejny region, gdzie możemy skorzystać z nowoczesnych tras saneczkowych. Na stoku Kaniówka znajdziemy aż 7 torów, które różnią się poziomem trudności. W miejscowościie Harenda znajduje się pofabryczny tor saneczkowy, który jest dostępny przez cały rok.

Podsumowując, Polska ma wiele do zaoferowania miłośnikom sankowania. Najważniejsze to znaleźć dobrą trasę, na której będziemy bezpiecznie mogły się szaleć. Warto jednak pamiętać, że zimowa zabawa powinna być odpowiednio przygotowana i zawsze przestrzegać zasad bezpieczeństwa.