Wakacje w Alpach to marzenie dla wielu miłośników górskich krajobrazów, sportów zimowych oraz wędrowania. Znajdziemy tam przepiękne szlaki turystyczne prowadzące przez malownicze krajobrazy oraz stoki narciarskie dla różnego stopnia zaawansowania.

Najlepsze stoki narciarskie w Alpach – gdzie warto wybrać się na narty?

  1. Stoos-Fronalpstock – region narciarski w Szwajcarii z licznymi trasami o różnym stopniu trudności.
  2. Zermatt – propagujący ekologiczne wartości ośrodek narciarski z uroczym widokiem na Matterhorn.
  3. Arlberg – największy ośrodek narciarski w Austrii, słynący z szerokiej i różnorodnej oferty stoków narciarskich.
  4. Les Trois Vallées – ośrodek narciarski w francuskich Alpach, który zyskał miano największego w Europie, z ponad 600 km tras.
  5. Dolomity Superski – ośrodek narciarski w włoskich Dolomitach z ponad 1200 km tras zjazdowych.

Gdzie szukać najpiękniejszych szlaków turystycznych w Alpach?

  1. Tyrol – region w austriackich Alpach, z przepięknymi krajobrazami, malowniczymi wioskami i górskimi jeziorami. Polecamy szlak turystyczny z Klosterneuburgu do St. Anton am Arlberg.
  2. Chamonix – położone we francuskich Alpach, słynie z uroczego Mont Blanc, który jest jedną z najwyższych i najpiękniejszych gór wokół Alp. Nasza propozycja to szlak turystyczny z Montenvers do La Flégère.
  3. Berchtesgaden – położone w górach Bawarii, z pięknym parkiem narodowym, jeziorem Königssee i przepięknym Kehlsteinhaus. Co powiecie na szlak turystyczny z Königssee na Jenner?
  4. Val d’Isere – cichy, uroczy ośrodek narciarski we francuskich Alpach. Polecamy szlak turystyczny z Col de l’Iseran do Val d’Isere.
  5. Cortina d’Ampezzo – położony w Dolomitach Wschodnich, oferuje wyjątkowe widoki na góry, piękne jeziora i przepiękną architekturę. Nasza propozycja to szlak turystyczny z Rifugio Scoiattoli do Cinque Torri.

Podsumowując, wakacje w Alpach są doskonałym wyborem dla miłośników sportów zimowych oraz wędrówek górskich. Znajdziemy tam świetnie przygotowane stoki narciarskie oraz przepiękne szlaki turystyczne. Po wyczerpującym dniu na stoku, możemy zrelaksować się w komfortowym hotelu z widokiem na piękne krajobrazy.