Afryka to jeden z niewielu miejsc na Ziemi, gdzie możemy zobaczyć dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Safari to nie tylko adrenalina, ale również niesamowita przygoda, którą chce przeżyć coraz więcej turystów. Gdzie jednak należy udać się, by mieć pewność, że spotka się tam dzikie zwierzęta w naturalnym środowisku? Poniżej najważniejsze informacje.

  1. Kenia – kraina lwów i słoni

Kenia od dawna kojarzy się z safari. Kraj ten słynie przede wszystkim z Parku Narodowego Masai Mara, który uważany jest za jedno z najlepszych miejsc na świecie, gdzie możemy zobaczyć lwy, słonie, żyrafy, gniady i inne zwierzęta, w tym także antylopy thomsona i gepardy.

  1. Tanzania – serce afrykańskiej przygody

Tanzania to kolejne miejsce, które musi znaleźć się na liście każdego miłośnika safari. Na uwagę zasługuje przede wszystkim Park Narodowy Serengeti, który słynie z corocznego zjawiska wędrówki milionów zebry, antylop i gazeli południowej. W Serengeti możemy zobaczyć także liczne drapieżniki, np. lwy, gepardy i hieny.

  1. RPA – najbogatszy w zwierzęta kraj w Afryce

Republika Południowej Afryki to nie tylko winnice i piękne krajobrazy, ale również niezwykle bogate życie zwierzęce. W RPA mamy szansę zobaczyć “Pięć Wielkich” – lwa, słonia, bawoła, leoparda oraz nosorożca białego. W RPA warto udać się między innymi do Parku Narodowego Krugera.

  1. Botswana – miejsce, gdzie dzikie zwierzęta są w centrum uwagi

Botswana uważana jest za jedną z najlepszych destynacji safari w Afryce. W kraju tym również dzikie zwierzęta są w centrum uwagi. Miejscem, które warto zobaczyć w Botswanie, jest Park Narodowy Okavango Delta, który jest słynny przede wszystkim z obecności hipopotamów, krokodyli, a także dzikich psów afrykańskich.

  1. Namibia – przepiękne krajobrazy i mnóstwo dzikich zwierząt

Namibia to jeden z najlepszych krajów safari w Afryce, który zachwyca nie tylko dzikim życiem zwierząt, ale także urokliwymi krajobrazami. W Namibii warto zobaczyć między innymi Park Narodowy Etosha, który słynie z obecności słoni, żyraf, gepardów i lampartów.

Podsumowując, Afryka to kraina dzikich zwierząt i łowców przygód. Każde z wymienionych powyżej miejsc pozwala na obcowanie z pięknem właśnie tamtejszej przyrody, a także zapewnia niezapomniane wrażenia. Safari to nie tylko emocje, ale również szansa na poznanie Afryki w jej najpiękniejszych barwach.