Karpacz to dziś jednej z najpopularniejszych kierunków turystycznych w Polsce. Odwiedzają ją głównie rodziny z dziećmi, aby odpocząć od zgiełku wielkich miast odkryć polskie góry. Atrakcje dla dzieci w Karpaczu są liczne i warto poznać te najważniejszy, aby lepiej zaplanować swój wyjazd.

Karpacz zimą

Karpacz oferuje atrakcje dla dzieci zimą w liczny i atrakcyjny sposób. Jeżeli lubimy jeździć na łyżwach to dobrą informacją, jest fakt, że możemy w Karpaczu uprawiać ten sport dzięki lodowisku, które się tam znajduje. Jest ono czynne, aż do późnych godzin wieczornych, więc można wybrać się tam po zmroku i przy sztucznych oświetleniu spróbować swoich szans na lodowisku. Inną ciekawą atrakcją zimowa są stoki narciarskie. Każdy miłośnik tego sportu, może go bowiem uprawiać na bardzo dobrze przygotowanych trasach w Karpaczu i jego pobliżu. Jeżeli chcemy nauczyć małe dziecko poruszania się na nartach, to na miejscu znajdziemy wiele osób, które prowadzą instruktaż specjalnie przeznaczony dla najmłodszych. Podczas więc takiego wyjazdu, możemy nie tylko odpocząć, ale też nauczyć się jazdy na nartach, sami lub z dzieckiem. Atrakcje Karpacz dla dzieci przygotował też w samym jego centrum. Znajduje się tam bowiem tor saneczkowy, które zapewnia ogromną dawkę adrenaliny dla dorosłych oraz dzieci. Na specjalnie wybudowanym w tym celu torze, możemy zjeżdżać na specjalnych sankach w kształcie opony. Duża prędkość oraz ostre zakręty zapewnią nam dużo emocji, a budowa toru zarazem zapewni nam i dzieciom bezpieczeństwo.

Karpacz latem

Atrakcje turystyczne zimą , są w Karpaczu fantastyczne, ale trzeba przyznać, że warto tam też wybrać się również latem. Atrakcje dla dzieci latem , są również bardzo atrakcyjne i mogą przynieść nam wiele emocji oraz wrażeń. Z powodu znacznie lepszej pogody niż zimą, możemy więc wybrać się z naszymi dziećmi na wycieczkę po górach. Mamy do dyspozycji w Karpaczu wiele znakomicie przygotowanych i bezpiecznych tras górskich o różnym stopniu trudności. Każdy więc w zależności od swojego przygotowania oraz kondycji znajdzie coś dla siebie. Jedną z najlepszych tras polecanych w Karpaczu jest ta na Śnieżkę. Jest to najwyższy szczyt w okolicy, z którego widać wspaniała panoramę na Karpacz oraz pobliskie tereny. Sama trasa z centrum miasta na sam szczyt powinna zająć nam około 3 godzin w spokojnym tempie. Po drodze możemy zrobić sobie kilka przystanków w specjalnie do tego stworzonych miejscach z których możemy podziwiać wspaniałe górskie widoki. Droga na samą górę jest przyjemna, chociaż możemy spotkać kilka ciężkich podejść, a więc należy być dobrze przygotowanym kondycyjnie. W nagrodę na szczycie, na który dostaniemy się w ostatniej fazie wędrówki po zamontowanych na skałach łańcuchach, czeka nas wspaniały widok na okolicę. Oprócz tego znajduje się tam znane obserwatorium, które widoczne jest z poziomu miasta. Jeżeli poczujemy głód, to pod szczytem znajdziemy schronisko, gdzie możemy zamówić skromny obiad oraz coś do picia. Mamy więc możliwość odpoczynku ze wspaniałym widokiem na szczyt Śnieżki.