Miasta architektoniczne: spacer po miejscach, gdzie architektura jest prawdziwym dziełem sztuki

Zapewne każdy z nas przynajmniej raz w życiu zwrócił uwagę na przepiękne, budynki z wyjątkowym stylem architektonicznym. Niekoniecznie jednak każdy wie, że w niektórych miastach na świecie można odnaleźć prawdziwe perełki architektury, które każdego, kto interesuje się tą dziedziną, zwalają z nóg. W tym artykule postanowiliśmy zebrać dla Państwa nieco informacji na temat miast, które słyną z wyjątkowych zabytków architektury i designu.

  1. Barcelona – Ikonostan modernizmu

Barcelona to prawdziwa mekka dla miłośników architektury. Tutaj znajduje się wiele miejsc, które zawsze warto odwiedzić, takich jak chociażby kompleks Casa Milańa czy słynne Podwórko Kwiatowe, gdzie zachwycą Państwa łuki Gaudiego.

  1. Berlin – kontrasty i przemysłowy styl

Berlin to doskonałe miejsce dla koneserów przemysłowego stylu architektonicznego. Tutaj znajdą Państwo wspaniałe zabytki z czasów PRL-u, jak na przykład Alexanderplatz. Warto również odwiedzić Berliner Dom, Katedrę Berlińską oraz Stary Miejski Ratusz, które swoimi zdobieniami zachwycają turystów z całego świata.

  1. Praga – Bramy czasu

Praga słynie z przepięknych, gotyckich katedr i kościołów, jak również z barokowych pałaców i wspaniałych rzeźb. Jeśli zdecydujecie się Państwo na zwiedzenie Pragi, koniecznie zobaczcie na własne oczy zamek Hradczany, katedrę Świętego Wita oraz Bazylikę św. Jana Chrzciciela.

  1. Paryż – romantyzm i klimat Belle Epoque

Niepowtarzalnego klimatu Paryża nie da się opisać słowami. To miasto skradło serca niejednego romantyka dzięki wspaniałej architekturze oraz zabytkom Belle Epoque. Przykładem pięknych pałaców, które zawsze warto obejrzeć, są luksusowe rezydencje Hôtel de Ville czy również Place Vendôme.

  1. Nowy Jork – miasto skrajności

Nowy Jork to miasto skrajności architektonicznych – od klasycznych, XIX-wiecznych budynków po drapacze chmur o wysokości ponad 500 metrów. Państwa uwagę z pewnością przyciągnie wiele miejsc, takich jak na przykład Rockefeller Center, Chrysler Building czy słynne Central Park.

Podsumowując, podróż po najpiękniejszych miastach architektonicznych to doskonała okazja, która pozwoli nam poznać zupełnie nowe kultury oraz zwiedzić najpiękniejsze zabytki, które zachwycają swoim stylem i wyjątkowymi kompozycjami.