Podróże dla Miłośników Sztuki: Odkryj Galerie, Muzea i Uliczną Sztukę na Całym Świecie

Sztuka jest uniwersalna i nie zna granic. Bez względu na to, czy jesteś fanem malarstwa, rzeźby, fotografii, czy ulicznej sztuki, na całym świecie istnieją miejsca, w których możesz znaleźć dzieła, które zapierają dech w piersiach. Oto lista galerii, muzeów i ulicznej sztuki, które każdy miłośnik sztuki powinien odwiedzić.

Wprowadzenie do Świata Sztuki

Dla tych, którzy chcieliby rozpocząć swoje nieludzkie poszukiwania, warto odwiedzić najważniejsze miejsca, które znaczą wiele dla świata sztuki. Na topie oczywiście: Szlak Twórców – droga, którą poruszały się polskie interpretacje impresjonizmu, czy Muzeum Guggenheima w Bilbao, które stało się symbolem sztuki współczesnej. Znajdują się tam dzieła takich artystów jak: Anish Kapoor, Christian Boltanski czy Louise Bourgeois.

Sztuka Za Granicą – Najważniejsze Muzea na Świecie

  1. Muzeum Sztuk Pięknych w Bostonie – To muzeum posiada jedną z najlepszych kolekcji sztuki europejskiej na świecie, skupiającą się głównie na sztuce francuskiej i włoskiej. Największą atrakcję stanowi tutaj Portret pana i pani Andrewsów Thomasa Gainsborough’a.

  2. Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku – Znajdująca się w sercu Manhattana placówka gromadzi przede wszystkim sztukę XX i XXI wieku. W muzeum można znaleźć prace takich artystów jak: Jackson Pollock, Andy Warhol, czy Roy Lichtenstein.

  3. Muzeum Sztuki w Tel Awiwie – Jest najlepszym centrum sztuki w regionie Bliskiego Wschodu. Obejmuje przede wszystkim sztukę izraelską i jest filią Kuratorskiego Centrum Sztuki, które jest jednym z czołowych centrum sztuki na świecie.

  4. Luwr – Muzeum, które zapewne każdy miłośnik sztuki miał okazję zwiedzić. Znajdują się tam takie dzieła sztuki jak: Pieta Bryła, Willendorfska kobieta, czy Wenus z Milo.

Sztuka W Zasięgu Ulic

Pierwsze na tapecie miejsce na pewno to: Berlin. Tam właśnie można wyznaczyć szlak ulicznej sztuki zachwycającej nierejestrowaną sztuką miejscowych artystów, oraz rejestrowaną sztuką twórców z całego świata. Na dystansie kilkunastu kilometrów znajduje się również Skwer Sztuki w obrębie placu Młynarskiego, a tam już można znaleźć mural jednego z najwybitniejszych artystów w Polsce – M-CITY.

Zbiornik Sztuki w drewnianej roślinności, to już miejsce bardziej egzotyczne. Jakarta’s Wooden Wonder działa tam w samym środku dżungli, tak by zainspirować ludzi myślących o kwestiach ekologicznych. Artysta przede wszystkim pozostawia po sobie rzeźby z drewna w środku lasu, jak i ziemną kropkę w kierunku sztuki w przestrzeni miejskiej.

Sztuka Jako Inwestycja

Jeśli szukasz inspiracji na inwestycje w sztukę, to koniecznie zerknij na ofertę Christie’s w Londynie. Główna siedziba firmy mieści się na King Street także, odwiedzenie najważniejszych działań aukcyjnych w Londynie okazuje się być naprawdę spektakularne. Jeśli jednak nie planujesz inwestowania w sztukę, to warto skorzystać, z ofert wyjazdów z biur podróży. Paczka z TripAdvisora oferuje między innymi wejście do Szalonego Ogrodu, pokítulo z polnymi kwiatami poza Amsterdamem, niemieckie muzea w lesie i nie tylko.