Kiedy szukamy idealnego miejsca na letni urlop, szczególnie z dala od dużych aglomeracji, powinniśmy wybrać Podlasie. Podlasie ze stolicą w Białymstoku jest niezwykle urokliwe, pełne dzikiej zwierzyny i przyjaznych mieszkańców. Wypoczynek w Polsce, zwłaszcza wakacje na Podlasiu, to strzał w dziesiątkę.

 

Zwiedzanie Podlasia możemy zacząć od wyżej wspomnianego Białegostoku. Znajdziemy tu zabytkowy Pałac Branickich, osobliwe Muzeum Farmacji, a także darmowe zoo!
Wakacje na Podlasiu to raj dla rowerzystów. Komfortowa ścieżka rowerowa z Białegostoku poprowadzi nas kolejno przez Supraśl, w kierunku Krynek, aż po słynne Kruszyniany i Tatarską Jurtę pełną smakołyków.
Planując wypoczynek w Polsce nie można pominąć zwiedzania starych drewnianych cerkiewek, które licznie napotkamy w województwie podlaskim. Często są one zachowane w idealnym stanie, podobnie jak wiekowe chaty na podlaskich wioseczkach.
Wakacje na Podlasiu są doskonałą alternatywą dla hałaśliwych kurortów i tłumów zwiedzających w popularnych miejscach turystycznych. Tutaj wśród zieleni i przyrody możemy usłyszeć własne myśli i naprawdę zapomnieć o problemach dnia codziennego.