Długi majowy weekend może być idealny do tego, aby udać się na Podlasie. Rejon ten obfituje w liczne gospodarstwa agroturystyczne, zabytki przyrody i małe urokliwe miasteczka. Majówka na Podlasiu, oprócz zwiedzania Białegostoku, stolicy województwa, nie może obyć się bez zwiedzania Supraśla.

 

Miejscowość ta leży w odległości około szesnastu kilometrów od Białegostoku. Od lat przedwojennych służyła białostoczanom, jako miejsce letniego wypoczynku i kolonii letnich dla dzieci. Supraśl i okolice są nadal atrakcyjne, dzięki inwestycjom miasta w poprawę infrastruktury, renowację budynków o historycznej wartości i modernizacji plaży oraz bulwarów.
Majówka na Podlasiu, w Supraślu to okazja do tego, aby zapoznać się z niesamowitym Muzeum Ikon, który został utworzony na terenie prawosławnego monasteru. Inny ciekawy obiekt sakralny to neobarokowy rzymskokatolicki kościół Świętej Trójcy.

Na uwagę zasługują też drewniane domy tkaczy, czy Dwór Zacherta.

Supraśl i okolice były często wykorzystywane jako plan filmowy do popularnych seriali telewizji polskiej, dlatego majówka na Podlasiu może nas zaskoczyć spotkaniem z serialową ekipą lub gwiazda polskiej telewizji.
Podlasie jest przyjaznym miejscem dla rodzin z dziećmi. Gospodarstwa agroturystyczne przyciągają co roku rodziny spragnione kontaktu z naturą i chcące odpocząć na wsi. Dla najmłodszych, Supraśl i okolice oferują przejażdżki konne oraz wygodne szlaki rowerowe.

Będąc na Podlasiu warto zobaczyć Silvarium. Jest to kompleks leśny położony na drodze w kierunku z Supraśla do Krynek. W Silvarium poznamy niezwykłe zegary oraz zobaczymy różne gatunki ziół. Na terenie obiektu dzieci mogą pójść śladami zwierząt i przyjrzeć się z bliska sowom.
Majówka na Podlasiu może być alternatywa dla drogich wycieczek. Ceny, jeśli chodzi o Supraśl i okolice nie są wygórowane i każdy, kto liczy na odrobinę spokoju i relaksu, z pewnością się tu odnajdzie.