Weekend nad morzem to dobry sposób na relaks i odpoczynek od codzienności. Morze oferuje malownicze widoki, piękne plaże, szum fal i bezmiar atrakcji. Daje możliwości zarówno aktywnego spędzania czasu, jak i wylegiwania się na plaży czy spędzania czasu w SPA. Spośród wielu miejscowości nad polskim Bałtykiem warto wybrać Pobierowo.

Szeroka oferta apartamentów w Pobierowie

Pobierowo to miejscowość turystyczna z kąpieliskiem morskim. Znajduje się w województwie zachodniopomorskim, w gminie Rewal. Jest to popularne miejsce na wakacje czy weekend nad morzem. W okresie letnim przez tą liczącą około tysiąca mieszkańców wieś przewija się kilkadziesiąt tysięcy turystów. Pobierowo oferuje turystom bogatą bazę noclegową. Można znaleźć tu noclegi na każdy gust i kieszeń: pokoje gościnne, domki letniskowe, ośrodki pensjonaty, apartamenty. Oczekiwaniom bardziej wymagających wczasowiczów sprostają ośrodki wypoczynkowe z ofertą spa. Przykładowo basen, gabinet piękności i SPA oferuje swoim gościom resort Laola z Pobierowa.

Weekend nad morzem na plaży w Pobierowie 

Znajdujące się blisko plaży apartamenty to idealna opcja dla każdego, kto chce spędzić udany weekend nad morzem. Na plażę w Pobierowie trafić można wybierając jedno z pięciu zejść. Fanów morskich kąpieli ucieszy 400 metrowy odcinek plaży ze strzeżonym kąpieliskiem. Pobierowska plaża jest stosunkowo szeroka. Morze w tej okolicy jest dosyć spokojne. Wpływa na to brak mola, które wzbudzałoby silniejsze prądy w uderzających o nie falach. Właśnie dlatego kąpiel w morzu w Pobierowie jest relatywnie bezpieczna. Dodatkowo plaża otoczona jest rozległym borem sosnowym. Pobierowo może poszczycić się prestiżowym certyfikatem międzynarodowego programu fundacji na rzecz edukacji ekologicznej FEE Błękitna Flaga.

Weekend nad morzem pełen atrakcji

W sezonie letnim Pobierowo oferuje turystom moc atrakcji takich jak festyny, turnieje sportowe, regaty żeglarskie, koncerty. Jednak także chętni na weekend nad morzem poza szczytem sezonu nie będą się nudzić. Przez Pobierowo przebiegają dwa szlaki turystyczne i dwa rowerowe. W pobliskim Niechorzu znajduje się wesołe miasteczko, a także ciekawe zabytki takie jak kamieniczki rybackie z XVIII i XIX wieku czy latarnia morska z 1866 roku. A to tylko niektóre z atrakcji.