Wyjazdy w atrakcyjne regiony Polski są coraz popularniejszą formą spędzania weekendów. Pozwalają oderwać się od codziennych obowiązków i zresetować organizm w przyjaznym otoczeniu. Jeśli szukasz najlepszego miejsca na krótki wypad, dowiedz się, czy weekendowy wypad w Tatry jest dobrym pomysłem na odpoczynek od miejskiego zgiełku.

Dlaczego wypoczynek w górach ma sens?

Góry, a w szczególności Tatry są oazą spokoju, miejscem wymarzonym do wypoczynku. Zachwycają nieskazitelną przyrodą i unikatowymi pejzażami. Owiane legendami Tatry są pełne tajemnic i śladów przeszłości. To jedyne polskie pasmo górskie o charakterze alpejskim. Fascynują różnorodnością form geologicznych i charakterystyczną roślinnością. Już od samego wejścia do dolin, które łagodnie wcinają się w masywy górskie, podziwiać można las regla dolnego. Wyżej znajdziemy rozległe hale, z których strome percie prowadzą na przełęcze lub wprost na tatrzańskie wierchy. Wędrowanie po górach jest doskonałą formą rekreacji w formule slow life, będącej świetnym sposobem na wyciszenie i pozbycie się stresu.

Weekendowy pobyt w okolicach Zakopanego

Weekend pod Giewontem daje możliwość poznania Zakopanego i jego okolic. Jest także okazją do skorzystania z bogatej oferty rekreacyjno-kulturalnej. Zanim jednak rozpoczniesz swoją przygodę na Podhalu, zarezerwuj wygodny hotel w górach. Jeśli chcesz odpocząć od zgiełku miasta, wybierz kameralny hotel w Tatrach, położony w pobliżu Tatrzańskiego Parku Narodowego. Dobrym przykładem jest usytuowany w cichej i spokojnej okolicy, ukryty w naturalnej zielni hotel z widokiem na Giewont Eco Tatry. Ten ekologiczny hotel czeka na turystów w Kościelisku, rozległej miejscowości letniskowej o góralskim charakterze, która graniczy z Zakopanem.

Oferta hotelu butikowego w Tatrach

Kameralny hotel zapewnia turystom noclegi w Kościelisku w przytulnych pokojach, wyposażonych komfortowo w typowo zakopiańskim stylu. Ekologiczny hotel oferuje smaczne i obfite śniadania, przygotowane ze świeżych regionalnych produktów. Udostępnia także strefę SPA z sauną suchą i infrared oraz z jacuzzi. Pozwala ona zregenerować siły po dniu pełnym aktywności. Najlepsze hotele w okolicach Zakopanego zapraszają przez cały rok na weekendy w górach, dłuższe pobyty, a także na święta w Tatrach.