Tbilisi to jedno z największych gruzińskich miast i przy okazji stolica tego wyjątkowego państwa. Usytuowane jest we wschodniej części kraju i z pewnością jest miastem, które stanowi największą atrakcję Gruzji. Chociaż jest stolicą to tak naprawdę nie posiada wielkomiejskiego klimatu ogromnych miast, co powoduje, że zwiedzanie miasta może przebiegać w spokojnych warunkach i bez tłumów turystów. Warto udać się nie wielogodzinne spacery po tym wspaniałym mieście, by móc w pełni docenić jego potencjał i historyczną wartość.

Co warto zobaczyć w stolicy Gruzji?

Tak naprawdę ciężko skupić się na kilku wybranych atrakcjach, ponieważ Tbilisi co zobaczyć to miasto, które samo w sobie jest atrakcją. Podobnie jak w przypadku włoskiego Neapolu, jest przesiąknięte klimatem, którego można doświadczyć tylko decydując się na wielokilometrowe spacery. Niemniej, jest kilka miejsc, do których warto zajrzeć. Warto udać się na Plac Wolności, który jest najważniejszym placem w stolicy i z całą pewnością jest istotny dla Gruzinów. Nazwa wiąże się bezpośrednio z dekomunizacją, choć na przestrzeni lar wielokrotnie zmieniało swoją nazwę pod wpływem politycznych zmian.

Czego warto spróbować w stolicy?

Będąc w Gruzji nie sposób pominąć unikatowej i zupełnie niepowtarzalnej na skalę światową kuchni. Najpopularniejszym przysmakiem gruzińskiej kuchni jest Chaczapuri, czyli niewielkie łódeczki z ciasta drożdżowego, do którego dodaje się żółty ser. Warto również skosztować wersji adżarskiej z dodatkiem rozbełtanego jajka, które smakują nieco inaczej, aczkolwiek cieszą się sporym uznaniem turystów. Bez względu na wszystko trzeba skosztować gruzińskich pierogów, czyli Chinkali. Te niewielkie sakiewki z dodatkiem baraniny lub mięsa wieprzowego i kolendry to rarytas, który stał się poniekąd wizytówką kraju. Dostępne są warianty wegetariańskie z dodatkiem sera. Nie sposób również pominąć gruzińskich snickersów, czyli specyficznych kolorowych łańcuchów orzechowych pokrytych polewą. Dostępne są niemal w każdym sklepie i na każdym bazarze.