Szukasz dobrej, sycącej i niedrogiej paszy dla swoich zwierzą? Zależy Ci na jak najwyższej jakości produktach, które sprawią, że hodowane przez Ciebie zwierzęta, szybko nabiorą masy, i staną się dochodowe? Poznaj wysłodki buraczane, chętnie stosowane przez hodowców.

Wysłodki buraczane, to popularna pasza dla każdego rodzaju zwierząt. Jest tania, pożywna, sycąca i smaczna, dlatego zwierzęta chętnie ją zjadają. Wysłodki buraczane, to nic innego, jak buraki w postaci granulatu, które zostały pozbawione cukru. Jest to odpad, podczas produkcji cukru, który doskonale nadaje się jako sycąca i smaczna pasza dla zwierząt.
Choć podczas produkcji cukru, z buraków, za pomocą wody, wypłukuje się cukier, mimo wszystko, jakaś część w nich zostaje, co ma wpływ na odczucie zaspokojenia głodu u zwierzą, oraz sprawia, że zwierzę szybko osiąga pożądaną masę ciała. Nie zawsze jednak buraki zawierające cukier, mogą być podane zwierzętom, dlatego na rynku, dostępne są wysłodki melasowane oraz wysłodki niemelasowane, które stanowią bezpieczną paszę dla hodowanych zwierząt.

Czym różnią się wysłodki melasowane od wysłodki niemelasowanej, oraz jakim zwierzakom je podawać? Koniecznie sprawdź różnicę!

Wysłodki, w zależności od potrzeb, dostępne są w dwóch wariantach- melasowane i niemelasowane. Melasowane wysłodki dla zwierząt, zawierają cukier roślinny. Choć jest on bezpieczny dla zwierząt, gdyż z łatwością ich organizmy mogą go trawić, nie zaleca się podawanie wysłodek melasowanych dla zwierząt otyłych lub takich, które lubią się nimi objadać. Dlaczego? Ze względu na szybki przyrost masy u zwierząt.

Jak wyglądają wysłodki buraczane, oraz w jaki sposób je podawać zwierzętom?

Wysłodki, dostępne są w sprzedaży jako niewielki granulat. Są suche, i doskonale nadają się do przechowywania, gdyż nie zajmują wiele miejsca. Choć wiele zwierząt, w tym krowy czy konie, z łatwością zajadają się wysłodkami, mniejsze zwierzęta, jak kury czy kurczaki, mogą mieć problem, ze zjedzeniem wysłodki. Co w takiej sytuacji zrobić? Wysłodki buraczane, w razie potrzeby, można namoczyć w wodzie. Stają się wtedy miękkie, i tworzą niewielkie wióry buraczane, łatwe do dziobania. Stosując tą metodę podawania jedzenia, należy pamiętać, o podawaniu odpowiedniej ilości paszy, oraz stałej kontroli jakości pożywienia. Każda ilość wody w paszy, może spowodować proces psucia się, w efekcie czego, na burakach pojawia się groźna dla zwierząt pleśń. Jeśli wysłodki ją posiadają, należy niezwłocznie usunąć pasze, by zwierzęta nie spożywały psującego się pokarmu.
Wysłodki buraczane dla zwierząt hodowlanych. są świetnym rozwiązaniem. Są tanie, smaczne, pożywne, powszechnie dostępne oraz łatwe w przechowywaniu. Ze względu na zawartość cukru w paszy, zwierzęta przez długi czas czują się najedzone, a w krótkim czasie, można zaobserwować zwiększenie masy ciała u zwierzą. Jeśli szukasz zatem najlepszej jakości paszy, w dodatku ekonomiczne, to koniecznie rozważ zakup wysłodki buraczanej, którą pokocha każde zwierzę.