Urocza kawiarnia to jedno z najlepszych miejsc na spędzenie miłego popołudnia. Atmosfera świeżo palonej kawy i aromat ciepłych ciasteczek to gwarancja poprawy humoru. W Warszawie można znaleźć wiele takich miejsc, także na słynnej Ochocie, najgęściej zaludnionej dzielnicy stolicy. W takich warunkach mnogość takich miejsc wydaje się być wręcz konieczne. Każdy miłośnik kawy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Macie dosyć kawy z sieciówek w tekturowych kubkach? Zajrzyjcie do jednej z warszawskich kawiarni.

Kawiarnia Plac Unii Lubelskiej

Od kilku lat stałym elementem krajobrazu polskich miast stają się kawiarnie, które oprócz dobrej kawy i ciastek jako jeden ze swoich głównych walorów czynią kreatywnie skomponowane wnętrze. Takie miejsca przyciągają uwagę i wręcz zapraszają, by zajrzeć do nich podobnie. Współczesne kawiarnie określić można jako zjawisko żywe i ulegające ciągłym zmianom. Kawiarnia Filtry to sympatyczne miejsce na warszawskiej Ochocie. To jedno z wielu takich lokacji w tej dzielnicy. Kawy i wypieki serwowane w tym miejscu wyróżnia wyjątkowa słodycz oraz czystość smaku, niespotykana w innych lokalach. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Zachwyca ich szeroka, nietypowa oferta. W ich menu można znaleźć takie cudowności ze świata kawy jak: Kenia Warenew, która jest jak: porzeczka, czerwone jabłka, płatki róży oraz Columbia Finca Tamana, która jest jak ciemna czekolada przełamana kwasowością jagód. Kawa to jednak nie wszystko. Głodomory zjedzą pożywne śniadanie, zupę, sałatki lub makarony.

Jest to wręcz przeurocza kawiarnia z przytulnym klimatem i dobrą muzyką, do której przyjście pozwala na chwilę zapomnieć o zgiełku wielkomiejskich ulic. Wnętrze także jest ciekawie urządzone (a latem przed lokal wystawiane są też stoliki). Wizyta tam z pewnością należeć będzie do udanych. Dodatkowo zachęca przemiła obsługa, która z ogromną chęcią dzieli się z klientami różnymi ciekawostkami na temat techniki robienia kawy. Oprócz dobrej kawy można więc także poszerzyć swoją wiedzę. Odwiedzenie kawiarni Filtry to same plusy. Jest to jedno z najciekawszych miejsc w Warszawie.