Często zdarza się, że wpatrując się w monumentalne mury, kamienice i pałace, nie zdajemy sobie sprawy z tego, że mamy przed sobą historię stworzoną przez pokolenia ludzi. Które miasta są tymi najpiękniejszymi, gdzie przeszłość splata się z teraźniejszością? W poniższym artykule przedstawiamy kilka miast z historią, które warto odwiedzić.

 1. KRAKÓW – PERŁA POLSKIEGO BAROKU
  Kraków przez wieki był stolicą Polski, w związku z czym pełen jest zabytków i perełek architektury. Na Wawelu znajduje się katedra i pałac królewski, a Stare Miasto zachwyca zabytkowymi kamienicami i kościołami. Najpiękniej widać polski barok w wystroju kościoła św. Anny, którego fasada jest prawdziwą perełką architektury.

 2. WROCŁAW – CZESKI ŚLĄSK NA DOLNYM ŚLĄSKU
  Kiedyś miasto zamieszkiwane przez Niemców, Wrocław stał się polskim miastem już po II Wojnie Światowej. Wrocław jest przepięknym miastem z ponad 100 mostami, zabytkowymi kamienicami i katedrą św. Jana Chrzciciela. Centrum miasta zajmuje Rynek, na którym znajduje się Ratusz i słynna Fontanna z Krasnalem.

 3. PRAGA – STOLICA CZECH
  Pozwól sobie na wycieczkę do jednej z najpiękniejszych stolic Europy. Praga jest znanym zabytkiem, a klimat tego miasta robi wrażenie na każdym. W centrum miasta widać doskonale zabytki: zamek, katedrę, wieżę zegarową i różne kościoły. Miłośnicy historii i architektury nie będą zawiedzeni w Pradze.

 4. BUDAPESZT – NAJWSPANIALSZY MOST MIĘDZY WSCHODEM A ZACHODEM
  Budapeszt, stolica Węgier, to zabytkowe miasto położone na brzegu Dunaju. Na lewym brzegu znajduje się Buda, a na prawym Peszt. W centrum miasta widać monumenty, które kojarzą się z epoką renesansu. Warto zwiedzić Bazylikę św. Stefana i zamek w Budzie, oraz kąpiele termalne Gellert.

 5. LONDON – BYŁA STOLICA IMPERIUM BRYTYJSKIEGO
  Niezliczone zabytki, najwieksze muzea świata i setki atrakcji turystycznych sprawiają, że Londyn jest jednym z ulubionych celów wycieczek. Warto zobaczyć Tower Bridge, Buckinghams Palace, katedrę św. Pawła, British Museum oraz Tate Modern Museum.

Podsumowując, każde z miast powyżej zachwyci Cię swoim historiami, zabytkami i jedynej w swoim rodzaju atmosferą. Nie ma co dłużej czekać, przemierzaj Europę i zwiedzaj miasta, które pochłoną Cię swoją historią i urokami.