Od dziesiątek lat ludzkość podziwia i podbija najpiękniejsze miejsca na świecie. Zarówno przyroda jak i architektura są w stanie wzbudzić niesamowite emocje i zachwyt. Podróże dla poszukiwaczy piękna to doskonała okazja, aby zobaczyć na własne oczy najbardziej zjawiskowe miejsca.

Zapewniamy, że odkrycie najpiękniejszych miejsc na świecie z pewnością nie jest łatwym zadaniem, ale w naszym artykule postaramy się przedstawić najważniejsze atrakcje.

 1. Piękna przyroda – W spisie miejsc wartych odwiedzenia, nie sposób pominąć przepiękną przyrodę. Wśród czołowych atrakcji na liście znajdują się m.in. Grand Canyon, Wielka Rafa Koralowa, Plitwickie Jeziora, Wodospady Iguazu i Wielki Kanion Dunajca. Każde z tych miejsc to zjawisko przyrodnicze, które przyciąga co roku setki tysięcy turystów.
 • Grand Canyon, znajdujący się w Arizonie w Stanach Zjednoczonych, to spektakularne wąwozy osiągające szerokość sięgającą 18 km, a wysokość na przestrzeni 446 km przekracza 1,6 km.
 • Wielka Rafa Koralowa to jeden z najpiękniejszych podwodnych światów na Ziemi, rozciągający się na 1200 km wzdłuż wybrzeża australijskiego stanu Queensland. Rafa koralowa to raj dla nurków, a także dla miłośników snorkelingu i podwodnej fotografii.
 • Jeziora Plitwickie to zespół 16 jezior w kotlinie rzeki Korany, będące największym parkiem narodowym Chorwacji. Park został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO i. Choć Plitwickie Jeziora odwiedza się przez cały rok, to wiosną, kiedy odbiera się widok roztaczającej się przepięknej zieleni, jest to szczególnie urocze miejsce.
  -Wodospady Iguazu znajdujące się na granicy Argentyny i Brazylii, to piękne położenie podobne do raju na ziemi. Kaskady wodospadów wypełniające powietrze mgłą to niesamowite wrażenie, a przygoda z pokonywaniem gęstwiejącej dżungli to prawdziwe doświadczenie.
 1. Architektura – Zabytkowe centra, pałace i kościoły, budowle z pięknymi ogrodami i malownicze plaże to wyróżniki pięknej architektury. Wśród ważniejszych miejsc warto odwiedzić  Pałac Potala, Pałac Wat, Kapadocję, Świątynię Buddy i sakralne zabytki Indii.
 • Pałac Potala znajduje się w Lhasie, w Tybetańskim Autonomicznym Regionie Chin. Jest to piękny zabytek, będący symbolem Tybetu, który przyciąga mnóstwo turystów z całego świata.
 • Kapadocja to wyjątkowe miejsce w Turcji, gdzie na skalnych wierzchołkach biegną olbrzymie wiązki wulkanicznej lawy. Piękne widoki, tajemnicze podziemne miasta wyrzeźbione w czerwonej skale, to kolejne punkty warte odwiedzenia.
 • Świątynia Buddy to zabytek z 1252 roku, zlokalizowany w Kambodży, który to przyciąga setki tysięcy turystów rocznie. Jest to największy na świecie zabytek z okresu Khmerów, a jego szczegóły i precyzja są zdumiewające.
 • Sakralne zabytki Indii to przede wszystkim piękne mauzolea, przykładem jest Taj Mahal, który powstał na pamiątkę małżonki swojego twórcy.
 1. Widoki z wysokości – Być może jednym z najpiękniejszych widoków jest ten z drona. Turyści coraz częściej używają dronów do robienia zdjęć, i nieraz zjadają na wysokiej górze. Jeśli chodzi o widoki z wysokości, to warto zapisać sobie na liście Machu Picchu, Petra, Jukkasjärvi.
 • Machu Picchu znajduje się w Peru i jest to niesamowita Inkańska Cywilizacja. Widok Panoramy Machu Picchu, to coś co powala na kolana i zmusza do milczącego podziwu.
 • Petra to starożytne miasto w Jordanii, które jest jednym z nowoczesnych cudów świata. Najbardziej znanym miejscem jest Al Khazneh, czyli Skarb.
 • Jukkasjärvi, to miejsce gdzie co roku powstaje Jukkasjärvi Ice Hotel. Jest to hotel stworzony w zamku lodowym i funkcjonuje jedynie zimą, a roztopienie lodu kończy zarazem sezon. Hotel może zaoferować niezapomniane widoki, zarówno z samolotu jak i z drona.
 1. Plaże – Wreszcie, ale nie mniej znaczące, wartością dodaną piękna są z pewnością piękne plaże. Znajdują się one w różnych częściach świata, a na liście można wymienić: Wyspy Bahama, Hanauma Bay, Mariahilferstrasse, Palawan.
 • Wyspy Bahama to piękne i zdumiewające wyspy, położone na Oceanie Atlantyckim i Karaibskim. Wyspy te słyną z pięknych plaż i turkusowej wody.
 • Hanauma Bay w Honolulu to piękna zatoczka, która kryje w sobie piękne rafy koralowe. Jest to jedno z najlepszych miejsc do nurkowania i snorkelingu, popularne wśród turystów.
 • Mariahilferstrasse to piękna plaża w Australii, która rozciąga się na 75 km. Plaża ta jest uznana za jedną z najlepszych plaż na świecie z uwagi na połączenie piasku, wody i tłumu ludzi.
 • Palawan to piękna kraina, która szczyci się pięknymi plażami, np. El Nido i Coron.
 1. Podróże śladami historii – Warto również zwrócić uwagę na miejsca, które są związane z ważnymi wydarzeniami w historii. Takie miejsca to m.in. Pola bitewne Półwyspu Gallipoli, Koloseum w Rzymie, Kaplica Sykstyńska w Watykanie, i Banda Neira na Malajach.
 • Pola Bitewne Rzymian w Półwyspie Gallipoli to miejsce, w którym w 1915 roku doszło do bitwy o Gallipoli podczas I wojny światowej, która z miękka nazwano zarówno krwawą jak i traumatyczną dla obu stron.
 • Koloseum w Rzymie to symbol historii i jedno z najważniejszych miejsc w Rzymie, a zarazem jedno z siedmiu nowoczesnych cudów świata.
 • Kaplica Sykstyńska to jedna z najsłynniejszych kaplic na świecie znajdująca się w Watykanie. Kaplica ta słynie z dzieł sztuki Michelangela, które zostały wykonane w latach 1508-1512 i według niektórych uważane są za dzieła sztuki epoki renesansu.
 • Banda Neira w Indonezji, które niegdyś było centrum handlowym z aromatycznymi przyprawami. Teraz jest on pięknie zachowaną, wielobarwną architekturą Holendrów i jest również uważane za atrakcyjny cel podróży.

Podsumowanie
Podróże dla poszukiwaczy piękna to wspaniała przygoda, która pozwala odkryć najpiękniejsze miejsca na świecie. Od pięknej przyrody i architektury po piękne plaże i miejsca o historycznym znaczeniu. W artykule przedstawiliśmy listę miejsc, które warto odwiedzić, w tym uwzględniliśmy Grand Canyon, Pałac Potala i Pola Bitewne Półwyspie Gallipoli. Warto zwrócić uwagę, że piękno niekoniecznie musi być drogie – wiele z tego, co przedstawiliśmy jest dostępne za darmo. Oczywiście, podróżowanie z pewnością kosztuje, ale z pewnością warto, zwłaszcza po to, aby zobaczyć najpiękniejsze miejsca na świecie.