Urodziny dziecka to zawsze wyjątkowo ważny dzień w roku, w którym spotykają się członkowie rodziny by świętować wraz z najmłodszymi. Podpowiadamy jak zorganizować wspaniałe urodziny dziecka, które na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników imprezy!

Miejsce organizacji urodzin

Najważniejszą częścią organizacji imprezy urodzinowej dziecka jest wybór odpowiedniego miejsca. Obecnie dziecięce urodziny organizuje wiele placówek sportowych (m.in. parki trampolin, kluby taneczne, baseny i aquaparki), ogrody zoologiczne, restauracje, kina i inne miejsce rozrywkowe (takie jak laser house, domy strachu czy escape roomy). Po pierwsze miejsce to powinno być dostosowane do wieku gości – o ile czterolatek z pewnością będzie zachwycony uroczystością zorganizowaną w bawialni, parku trampolin czy w ZOO, o tyle ośmio- czy dziewięciolatek może już wymagać nieco bardziej “dorosłych” rozrywek.

Catering na urodzinach

Przyjęcie dla najbliższej rodziny możemy zorganizować w domu lub w restauracji – to drugie rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością, szczególnie w przypadku urządzaniu dużej imprezy urodzinowej dla kilkunastu osób. W większości miejsc rozrywkowych istnieje możliwość zamówienia cateringu, który posiada specjalne menu dla dzieci z mniejszymi porcjami. Organizując przyjęcie w domu również możemy skorzystać z oferty firmy cateringowej, jak i zdecydować się na własnoręczne przyrządzenie posiłków i przekąsek.

Zabawy dla najmłodszych

Decydując się na imprezę urodzinową zorganizowaną w lokalu rozrywkowym możemy liczyć na liczny wachlarz atrakcji dla najmłodszych (m.in. gry i zabawy prowadzone przez animatorów, prelekcje w kinie, pokazy karmienia zwierząt w Ogrodzie Zoologicznym czy lekcję tańca w klubie sportowym). Organizując przyjęcie w domu powinniśmy sami zapewnić rozrywkę dzieciom lub zdecydować się na zatrudnienie na kilka godzin wykwalifikowanego animatora, który zapewni doskonałą rozrywkę dzieciom, podczas gdy dorośli będą mieli okazję odetchnąć w swoim gronie.