Jak powstaje płyta hdf? Z czego wykonana jest płyta HDF? Jaka jest jej budowa? Ile kosztuje płyta HDF? To podstawowe pytania jakie nasuwają się, kiedy myślimy o tego rodzaju materiale, ale warto mieć na uwadze, że nie tylko. Wiele osób zastanawia się również jak ona powstaje. Najkrócej rzecz ujmując płyta HDF powstaje z połączenia bardzo małych wiórów pod ciśnieniem i przy pomocy żywic oraz kleju.

Jakie są najważniejsze cechy płyty HDF?

  1. Duża gęstość – płyta HDF składa się z dużej ilości sprasowanych wiórów drzewnych, co daje jej dużą gęstość.

  2. Duża twardość – płyta HDF jest giętka, ale sam materiał jest niezwykle twardy i odporny na punktowe uszkodzenia mechaniczne.

  3. Łatwość obróbki – płytę HDF bardzo łatwo jest obrabiać. To nawet idealna opcja dla wszystkich, którzy nie do końca znają się na stolarce, a pod ręką mają jedynie podstawowe narzędzia.

  4. Możliwość polakierowania dowolnym lakierem – płyty HDF wbrew powszechnej opinii można lakierować oraz malować na dowolne sposoby. Warto jednak na samym początku mieć świadomość tego, że płytę do tego procesu należy dokładnie przygotować oraz zabezpieczyć. Podstawowym krokiem jest usunięcie kurzu oraz odtłuszczenie powierzchni. Warto również zastanowić się nad zmatowieniem jej.

  5. Giętkość – płyta jest giętka i łatwo dopasowuje się do indywidualnych potrzeb każdego mebla.

Jakie jest najważniejsze zastosowanie płyty HDF?

Płyty HDF są dość popularne i mają szerokie zastosowanie. Najczęściej można je spotkać jako plecy w meblach. Wiele stolarzy wykorzystuje je również jako materiał do wykonania szuflad czy wewnętrznych elementów mebli. HDF ma wszechstronne zastosowanie oraz wbrew pozorom bardzo łatwo jest go używać i stosować w domowym stolarstwie.

Gdzie mogę kupić płyty w dobrych cenach?

Zakup płyty HDF nie powinien być problemem. Są one łatwo dostępne stacjonarnie, ale jeśli zależy ci na zaoszczędzeniu czasu oraz najniższych cenach o wiele bardziej optymalnie jest skorzystać z oferty dobrego sklepu internetowego.